הכירו את שומרי הים

הצוללים המתנדבים הם הלב הפועם של פעילות משמר הים. 

בצוות משמר הים מתנדבים נשים וגברים, צעירים ובוגרים המגיעים מכל רחבי הארץ וממגוון רחב של תחומי עיסוק. 

המכנה המשותף לכולם הוא אהבת הצלילה, אהבת הטבע הימי ורוח ההתנדבות המשלבת ביניהם.

הכירו את שומרי הים שלנו!

בני קפלן

בני חבר משמר הים משנת 2016, הוא הצטרף לצוות בקורס ההכשרה הראשון.
כאדם שגדל בחיק הטבע, החיבור אל הים היה טבעי, בשנת 2006 עשיתי את קורס הצלילה הראשון שלי ומאז התקדמתי בתחום. הצטרפתי למשמר הים על מנת להעביר את אהבתי לטבע הימי לאנשים אחרים ועל מנת להעלות את המודעות לשמירת הים והסביבה".

רון נוסבאום

רון חברה במשמר הים משנת 2016, היא הצטרפה לצוות בקורס ההכשרה השני.
"מילדות חלמתי להיות צוללת מקצועית ולהגן על הסביבה. הצטרפתי  למשמר הים כדי לשפר את הידע שלי בנושאי הסובב הימי וכדי שאוכל לתת חזרה לים שאני אוהבת".

מנדי מיכאלי

מנדי חברה במשמר הים משנת 2016, היא הצטרפה לצוות בקורס ההכשרה הראשון.

"התחלתי לצלול לפני 6 שנים, וזה מדהים כאשר אני חושבת על הזמן לפני כן שגרתי  במשך 8 שנים על יאכטה והייתי אומרת לעיתים קרובות, תוציאו את המים מהים ואולי אהנה לשחות. יום אחד במהלך חופשה באילת בחודש ינואר החלטתי להתנסות בצלילת הכרות. כשחזרתי הביתה, התקשרתי לבית הספר הצלילה הקרוב והתחלתי מיד בקורס צלילה. הים היה קפוא אבל אני התאהבתי וגם הקור, הגשם והרוח לא יכולו לעצור אותי. מאז, בכל הזדמנות אפשרית אני הולכת לצלול בישראל או בחו"ל.
יום אחד החלטתי שהגיע הזמן להחזיר לים קצת אהבה וחיפשתי תוכנית לשימור ימי. מצאתי אחת כזו באי קו-טאו בתאילנד. למדתי כיצד לאסוף נתונים וכיצד לבצע סקרי ניטור אקולוגיים. סייעתי באיסוף מינים פולשים של חלזונות וכוכבי ים שמזיקים לשונית האלמוגים. למדתי  גם על הלבנת האלמוגים, דיג יתר ואיומים נוספים על הים.
כשחזרתי לארץ שמחתי מאוד לגלות שמתארגנת תוכנית חדשה לשימור הסביבה הימית בישראל. נרשמתי מיד לקורס הראשון של משמר הים. אני חשה זכות להתנדב בפרויקט כה משמעותי ומקווה שאוכל לאסוף את הנתונים ולעשות את הסקרים עוד הרבה שנים".

חדוה משולם ביטרן

חדוה חברה במשמר הים משנת 2017, היא הצטרפה לצוות בקורס ההכשרה השלישי.

"הים הוא ביתי השני, זורם בדמי ונשמתי. אני שחיינית מים פתוחים, חותרת על סאפ ועל קייאק וצוללת מכלים ספורטיבית משנת 2012.
אני פעילה לאיכות ושמירת הסביבה הימית במספר ארגונים. אני מודאגת מאוד ממצב האקלים בכלל ומהמצב מתחת לפני המים בפרט.
ההתנדבות במשמר הים היא הגשמת חלום עבורי. שילוב פעילות הצלילה עם תרומה למען שמירה על ערכי הטבע של הים היא ערך מוסף משמעותי. הצלילה במשמר הים חשפה בפני אוצרות נפלאים, עולם חי מגוון ומרתק. צריך רק לפתוח את העיניים כדי לפגוש בכל היופי שמציע לנו הים.
לפעילות שלנו יש חשיבות עליונה בהעברת האהבה, הידע והמסרים לשמירת הים לציבור הרחב. על ידי חשיפת החוויות הנפלאות שמעניק לנו הים לצד מראות זוועה אותם אנו פוגשים לא פעם, אנו מעלים את המודעות והמחויבות לשמירה על הים.
אני מאמינה שאם הצלתם חיי דגיג קטנטן אחד, הצלתם עולם ומלואו!".

שי שמש

שי שמש

שי חבר משמר הים משנת 2016, הוא הצטרף לצוות בקורס ההכשרה הראשון.

"אני צולל משנת 2006, מאסטר דייבר, ארכאולוג ימי ודוקטורנט לארכאולוגיה ימית באוניברסיטת חיפה. הצטרפתי למשמר הים כדי לשלב את הצלילה כתחביב בפעילות סביבתית אקולוגית".

מאיר כהן צדק

מאיר חבר משמר הים משנת 2019, הוא הצטרף לצוות בקורס ההכשרה הרביעי.

"אני צולל משנת 1993 וחוויתי צלילות מדהימות בארץ ובחו"ל. למרות שאני יליד הנגב וחובב תעופה מושבע, תמיד הוקסמתי מהים ומיצוריו המדהימים והמרתקים. לאורך השנים, מאז התחלתי לצלול ועד היום אני רואה את הפגיעה המתמשכת באלמוגים ודגים ואת מגמת הירידה בעושר המינים והצבעים באלמוגים באזורים שונים. זיהום הים מעל ומתחת ניכרים בכל צלילה. פלסטיקים, בקבוקים, פחיות, רשתות ועוד חפצים אשר מצאו דרכם לתחתית הים הביאו אותי להצטרף לצלילות ניקיון באילת וים תיכון. 

בשנת 2019 החלטתי לקחת חלק פעיל יותר ולהצטרף לקורס סוקר ימי ולקבוצת משמר הים. אני מאמין שאם כל אחד ייתן אפילו משהו קטן לעצירת האסון הגלובלי אפשר יהיה יחד ליצור שינוי גדול".

ארנון זינגר

ארנון זינגר

ארנון חבר משמר הים משנת 2017, הוא הצטרף לצוות בקורס ההכשרה השלישי.

"כבן ללוחם שייטת, הים והצלילה היוו חלק חשוב מחיי כבר מילדות. אני אמנם יליד ירושלים אך זה לא מנע ממני לפתח אהבה גדולה לים. משמר הים היא מסגרת שנותנת לי הזדמנות לתרום לסביבה, לשפר את המצב מתחת למים עד כמה שניתן ולהיות חלק מקבוצה של אנשים מקסימים. בשנה שעברה הגשמתי חלום והפכתי לסקיפר, אך יחד עם זאת, אני משתדל לנשום אוויר דחוס בכל הזדמנות, גם כמתנדב באקווריום הימי בירושלים. למרות התחביבים הימיים הנוספים, אני מתכוון להמשיך לצלול בצוות ולתרום את חלקי כאחראי הקפה והעוגיות בקבוצה".

משה הובר

משה הובר

משה חבר משמר הים משנת 2016, הוא הצטרף לצוות בקורס ההכשרה הראשון.

"כאדם שגדל צמוד לים, החיבור אל הפעילות היה טבעי. את קורס הצלילה עשיתי לפני שנים רבות ומאז התקדמתי רבות בתחום מבחינה מקצועית, הרבה בזכות הפעילות בצוות. הצטרפתי למשמר הים על מנת לממש את אהבתי לטבע הימי, לשמור על הים וסביבתו בשבילנו ולמען הדורות הבאים".

אבי אלקיים

אבי אלקיים

אבי חבר משמר הים משנת 2016, הוא הצטרף לצוות בקורס ההכשרה השני.

"כיליד שכונת בת גלים בחיפה, כבר משחר ילדותי ביליתי בכל תקופות השנה בים בשחיה וצלילה ללא מסכת צלילה או שנורקל. לאחר השרות הצבאי הים היווה את סביבת פרנסתי הקבועה כקצין חשמל בצי הסוחר ולאחר מכן כבוחן חיילי בחיל הים בתחום הצוללות.

לפני כ-20 שנים נמנתי על קבוצה שהקימה את חוג ההורים הראשון של צופי ים בארץ.  יש לי הסמכה למשיט יאכטות בינלאומי  ותעודת צולל בדרגת מסטר דייבר שבמסגרתם אני מפליג וצולל ברחבי העולם.

תחום הצלילה חשף בפני עולם מקסים ומרהיב ביופיו של חי וצומח שלצערי נפגע קשות לאורך השנים מזיהום הים על ידי בני האדם. החלטתי להצטרף למשמר הים לחבורה מופלאה של אנשים שהשמירה על הטבע הימי חשוב להם".

אילנית פוקד

אילנית חברה במשמר הים משנת 2016, היא הצטרפה לצוות בקורס ההכשרה השני.
"אני חובבת מושבעת של ים, צלילה ושייט. התחלתי לצלול בגיל 16 ויש לי שני כוכבי צלילה והסמכות שונות. אני צוללת בכל מקום שיש לי אפשרות, בים תיכון בים סוף ובמקומות שונים בעולם. 
אני נהיית מאוד מביצוע הסקרים במשמר הים ומתנדבת רבות גם בפעילויות הסברה והעלאת מודעות לציבור בנושאים שונים: שימור כרישים, פלישות דגים לים תיכון, שמורות ימיות ועוד.
אני מתנדבת במשמר הים מספר שנים ועושה זאת באהבה גדולה. אני תמיד שמחה ללמוד ולהשכיל  בנושאים הקשורים לים".

איתן טויטו

איתן חבר במשמר הים משנת 2016, הוא הצטרף לצוות בקורס ההכשרה הראשון.
" אני אוהב ים מגיל צעיר ,החיבור לצלילה החל בקורס הצלילה בשנת 1994, כיום אני דייב מאסטר. הצטרפתי למשמר הים בקורס ההכשרה הראשון במטרה להעשיר את הידע ולתרום לשימור הסביבה והים בפרט. ההתנדבות במשמר הים היא זכות גדולה.  אני שמח להיות חלק מצוות שכל עניינו שימור ושיפור הסביבה הימית. בזכות תמונה מוצלחת באחד מהסקרים שערכנו (שצילם שי שמש) זכיתי גם להיות הדוגמן הראשון של משמר הים".

רוצים להצטרף אלינו?