הכירו את השומר

בני קפלן 730X550

בני קפלן

בני חבר משמר הים משנת 2016, הוא הצטרף לקורס הראשון של “משמר הים”.
כאדם שגדל בחיק הטבע, החיבור אל הים היה טבעי, בשנת 2006 עשה את קורס הצלילה הראשון שלו ומאז הלך והתקדם בתחום.
בני הצטרף ל”משמר הים” על מנת להעביר את אהבתו לטבע לאנשים אחרים ועל מנת להעלות את המודעות לשמירת הים והסביבה.

רון נוסבאום 770X355

רון נוסבאום

רון חברה במשמר הים 2016, היא הצטרפה לקורס השני של “משמר הים”
מילדותה חלמה להיות צוללת מקצועית, ולהגן על הסביבה.
רון הצטרפה אל משמר הים כדי לשפר את הידע שלה בנושא הסובב הימי, וכדי לתת חזרה לים שהיא אוהבת.

מנדי מיכאלי 770X355

מנדי מיכאל

התחלתי לצלול לפני 6 שנים, וזה מדהים כאשר אני חושבת על הזמן לפני כן שגרתי במשרה מלאה  במשך 8 שנים על יאכטה והייתי אומר לעיתים קרובות, תוציא את המים מהים ואולי אהנה לשחות.
באילת בינואר החלטתי לפנק את עצמי יום אחד עם צלילת מבוא וכשחזרתי הביתה התקשרתי לבית הספר לצלילה הקרוב והתחלתי בקורס צלילה מידי. קור זה לא המילה הנכונה – זה היה קפוא – אבל התאהבתי והקור, הגשם והרוח לא יכולו לעצור אותי. ומאז בכל הזדמנות הייתי הולך לצלול כאן או בחו”ל.
יום אחד החלטתי שהגיע הזמן להחזיר לים קצת אהבה וחיפשתי תוכנית לשימור ימי. מצאתי בקו טאו, תאילנד. כאן למדתי כיצד לבצע סקרי ניטור אקולוגיים ואיסוף נתונים. סייעתי באיסוף חלזונות דרופלה וכתר הקוצים וגם למדתי על הלבנת האלמוגים ומחלות.
כשחזרתי לארץ שמחתי מאוד לגלות שמתארגנת תוכנית לשימור חדשה, משמר הים, מיד נרשמתי לתכנית הראשונה. אני חש זכות להתנדב בפרויקט כה משמעותי ומקווה שיהיו לי עוד הרבה שנים לאסוף את הנתונים ולעשות את הסקרים.

חדוה משולם ביטרן

הים הוא ביתי השני, זורם בדמי ונשמתי. שוחה מים פתוחים, חותרת על SUP, על קיאק וצוללת מכלים ספורטיבית.
פעילה לאיכות ושמירת הסביבה בים ומחוצה לו, בכל כוחי (במספר ארגונים). מודאגת מאוד ממצב האקלים בכלל ולמצב מתחת לפני המים בפרט.
צוללת משנת 2012 ובמשמר הים משנת 2017
ההתנדבות עם משמר הים זהו מעין הגשמת חלום עבורי. שילוב הצלילה עם תרומה למען שמירה על ערכי הטבע של הים הינו ערך מוסף משמעותי. הצלילה עם משמר הים חשפה בפני אוצרות נפלאים של מרקם חיים מרתקים, צריך רק לפתוח את העיניים כדי לפגוש ביופי המרתק שמציע לנו הים.
רואה בפעילות שלנו חשיבות עליונה בהעברת מסר חשוב לאנשים שסביבנו על ידי העברת מעט מהחוויות הנפלאות שמעניק לנו הים לצד מראות זוועה שלצערי אני פוגשת לא פעם. כל זה למען העלאת המודעות והחשיבות של שמירה על הים וסביבתו כערך טבע עליון.
מאמינה: שאם הצלתם חיי דגיג קטנטן אחד, הצלתם עולם ומלואו!

שי שמש

במשמר הים מ-2015, צולל מ-2006.
מאסטר דייבר, ארכאולוג ימי ודוקטורנט לארכאולוגיה באוניברסיטת חיפה.
הצטרפתי למשמר הים כדי לשלב את הצלילה כתחביב בפעילות סביבתית אקולוגית.

מאיר כהן צדק

צולל משנת 1993 וחוויתי צלילות מדהימות בארץ ובחו”ל. למרות שאני יליד הנגב וחובב תעופה מושבע, תמיד הוקסמתי מהים והיצורים המדהימים והמרתקים.

כבר בטווח השנים מאז התחלתי לצלול עד היום אני רואה את הפגיעות המתמשכות באלמוגים והדגים לאורך השנים ואת ההמגמה בירידה בעושר הצבעים באלמוגים באזורים שונים.

זיהום הים מעל ומתחת ניכרים בכל צלילה. פלסטיקים, בקבוקים, פחיות, רשתות ועוד מיני דברים יבשתיים שמצאו דרכם לתחתית הים הביאו אותי להצטרף לצלילות ניקיון באילת וים תיכון.

בשנת 2019 החלטתי לקחת חלק פעיל יותר ולהצטרף לקורס סוקר ימי ולקבוצת משמר הים.

אני מאמין שכל אחד שייתן אפילו משהו קטן לעצירת האסון הגלובלי אפשר יהייה יחד ליצור שינוי גדול.

מתן רווה 770X355

מתן רווה

רוצים להצטרף אלינו?